Ставищенська селищна територіальна громада
Білоцерківський район, Київська область

Інформація про громаду

СТАВИЩЕНСЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

    Ставищенську селищну територіальну громаду Білоцерківського району Київської області з адміністративно-територіальним центром смт Ставище утворено відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Київської області» від 12 червня 2020 року № 715.

Фото без опису

Фото без опису

Коротка історична довідка про Ставищенську громаду

 

      За легендою, Ставище отримало свою назву від кількості спустошених ставів або ставищ, яких на 20 верств простягалося близько ста.

Фото без опису

            Ставищенщина має давню історію. Про це свідчать знахідки знарядь праці періоду неоліту (VI-IV тис. до н. е.), а численні кургани розповідають про культуру та життєдіяльність в давньоруські часи.

В історію Ставищенського краю тісно вплетені імена графів Браницьких гербу Корчак. 1856 року в містечку Ставище Таращанського повіту Київської губернії збудовано Палац Олександра Браницького. На сьогоднішній день,  у вцілілій частині палацу розміщуються комунальний заклад позашкільної освіти «Крокус» та Ставищенський історико-краєзнавчий музей.

Фото без опису

1857 року ботанік Антоній Анджейовський біля палацу розвинув парк, що нині має статус пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення з рослинами, занесеними до Червоної Книги України.

Фото без опису

Цікава історична пам’ятка селища — будівля колишньої земської лікарні, де нині функціонує комунальне некомерційне підприємство «Ставищенська лікарня». Будівництво лікарні,, за обрисами літака-біплана,  започаткував 1911 року граф Браніцький, а завершили — більшовики 1923 року. 

Фото без опису

В 20-х числах січня 1944 року на території колишнього Ставищенського району була утворена Шоста танкова армія, яка невдовзі отримала звання "Гвардійська”.

У селі Бесідка розміщувалося управління 6-ї танкової армії. На честь якої 9 травня 1980 року в Ставищі було встановлено пам’ятник-танк та названо одну із центральних вулиць селища ім’ям її очільника – генерал-лейтенанта А.Г.Кравченка.

Фото без опису

Визначна пам`ятка архітектури у Ставищенській громаді – Розкішнянська ЗОШ I-III ступенів. ЇЇ будівництво відбулося завдяки ініціативам та фінансовій підтримці польської графині Браницької і завершено у 1896 році. Це була двокласна «Земська школа».

З 1967 р. на базі навчального закладу працює шкільне лісництво, з 1991 р. – засновано медичний клас.

Фото без опису

Антонівська церква Пресвятої Богородиці зведена в 1777 році, побудована з дубового дерева на кам'яному фундаменті. Храм п’ятизрубний, з низьким західним притвором, трикупольний, високий. В інтер’єрі всі зруби об’єднані в єдине ціле при допомозі фігурних арок – вирізів. 1826 року було проведено реставрацію і добудовано високу дзвіницю, яка мала  дев’ять дзвонів. Наразі храм реставрований, має нові куполи, огорожу та є діючим.

Фото без опису

 Серед пам’яток Ставищенської громади особливо виділяється Свято-Михайлівська церква в селі Богатирка.

Точна дата, в якому році побудована перша церква в с.Богатирка, невідома. Але це приблизно в першій половині ХVIII ст. Була вона дерев’яна, із дубового лісу, з дзвіницею. Освячена в ім’я Св. Архистратига Михаїла.

         Дозвіл на побудову церкви в с.Богатирка дала княгиня Фекла Вишневецька (третя дружина польського магната М.Вишневецького), якій на той час належало село. В 1795 році священик Іван Похилевич і прихожани села Богатирка повернулися до православ’я.

   Приблизно в середині ХІХ ст. була побудована нова церква, на місці попередньої за допомоги місцевих прихожан, а також коштів державної скарбниці. Церква дерев’яна, однокупольна, хрестообразна, яка своїм виглядом, упорядкованістю радує нас і сьогодні. 

Фото без опису

         У селі Гейсиха є  свій  власний   оберіг – вітряк (млин), що розташований при в`їзді в населений пункт та гостинно  зустрічає гостей  і односельців. Цей дерев’яний вітряк є пам’яткою науки і техніки. Датується він кінцем XIX ст. — початком XX ст. Збудований млин місцевими майстрами. На території громади це — єдиний вітряк. Висота його 7 м, є рухома цокольна частина 4×4 м.

Фото без опису

 

ТУРИЗМ

       Ставищенська територіальна громада – чарівний куточок у південно-західній частині Київської області. Мальовничі, життєдайні місця багаті своїми родючими полями, буйногривими лісами, дібровами, трав’янистими  левадами, пасовищами, густо помережані річками і ставками, завжди, будь-якої пори, приваблюють своєю немеркнучою вродою-красою. Ставищенська громада манить до себе непосидючих мандрівників – любителів зеленого туризму, зацікавлених краєзнавців.

Фото без опису

 

Природно-заповідний фонд Ставищенської громади:

Фото без опису

 

Аудіотур будівлями польського спадку у смт Ставище:

     Відсканувавши QR – код, кожен має можливість слухати цікаву історію  «Ставище – польське містечко»

Фото без опису

Для відвідувачів заплановано наступні туристичні маршрути:

 

1. Ставище – Красилівка – Бесідка. Історія створення та бойового шляху 6–ї танковоїармії.

2. Розкішна – Ставище – Антонівка – Богатирка. По пам’ятним місцям сакральної історії Ставищенського краю.

3. База відпочинку «Золотий Фазан» с. Вишківське. На 30 гектарах лісостепу розташована мальовнича база відпочинку сімейного типу, яка включає у себе–зоопарк із 30 видами рідкісних тварин та більше 100 видів різноманітних птахів, з можливістю ночівлі, харчування,полювання, рибальства та ін.

https://gold-fazan.com.ua/

 

Пасажирські перевезення у громаді здійснюють:

  • ТОВ «Ставищенське АТП 13246» — 11 міжміських внутрішньообласних та приміські внутрішньорайонні маршрути;
  • ПАТ «Білоцерківський автобусний парк» — по 3 приміських маршрути.

Фото без опису

 

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

    Галузь сільського господарства, як базова, є “локомотивом” у забезпеченні економічної стабільності громади. У структурі сільськогосподарської галузі переважає рослинництво.

 Тваринництво представлено невеликими фермами з вирощування корів, свиней та розведення бджіл. У громаді утримується 7500 бджолосімей, які виробляють в середньому  37,8  тонн меду на рік.

Фото без опису

 

Основні підприємства

          Підприємства задіяні в рослинницькій сфері, яка зорієнтована переважно на вирощування зернових та технічних культур.

Основні сільськогосподарські виробники – ТОВ “Інтерагроінвест”, ТОВ “Інтерагроінвест” Елеватор «Переробник», ТОВ “Інтерагросервіс”, ТОВ “Ропа України”, ТОВ “Полковничий хутір”, ПСП ”Гейсиське”, ТОВ “Сузірʼя Попружна”, ТОВ “Журавлиське”, ТОВ СВК “Світанок”, ПСП “Кривець”, ТОВ “Красилівське”, СФГ “Роксолана”, ПП “Церера-Агротранс”, СФГ “Русь”, СФГ “Перлина”, СФГ “Левада”, які у своїй діяльності, крім фермерських земель, використовують пайові землі, землі сіножатей та пасовищ.

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь