НМТ-2024: обов"язкові предмети, терміни та організаційні оновлення

За даними УЦОЯО  у 2024 році українські вступники до закладів вищої освіти України на національному мультипредметному тесті складатимуть 4 предмети: три обов’язкові та один на вибір.

Обовʼязкові  предмети:

• Українська  мова;
  • математика;
  • історія  України.

Ще один предмет майбутні абітурієнти зможуть обрати самостійно.  Зокрема, серед варіантів:  українська література (для філологічних спеціальностей), іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія.

Усі 4 предмети учні й учениці складатимуть в один день у два етапи,  а розклад тестування виглядатиме приблизно так:

І етап (120 хвилин):

• 60 хвилин – виконання завдань з української мови;
  • 60 хвилин – з математики.

Перерва між етапами тривалістю до 20 хвилин.

ІІ етап (120 хвилин):

• 60 хвилин – історія України;
  • 60 хвилин – навчальний предмет на вибір, зазначений під час реєстрації.

Реєстрація на основну сесію національного мультипредметного тесту  почнеться у березні 2024 року та завершиться на початку квітня. Триватиме вона в режимі онлайн, проте точних дат початку ще не назвали. Їх оприлюднять після того, як погодять графік проведення НМТ-2024. У липні буде проведено додаткову сесію НМТ для тих, хто не зміг взяти участь в основній сесії через серйозні причини.

Після реєстрації особистого кабінету вступник зможе декілька разів обирати четвертий предмет. Проте, є чіткий дедлайн: по завершенню реєстрації дані буде неможливо змінити.

Саме тестування відбудеться в період з 14 травня по 19 липня.

За процесом іспиту у цьому році будуть слідкувати через відеоспостереження, але додадуть пряму трансляцію. Це допоможе зафіксувати порушення процесу або ж списування, адже багато учнів і учениць намагаються використовувати телефони під час тестування.

Тестові форми будуть унікальними, проте до них включать певну частину завдань з тестів ЗНО минулих років. Тому в УЦОЯО радять знайти тести по ЗНО минулих років, щоб краще підготуватися до мультитестування. Цьогоріч зміст тестів також відповідатиме чинним програмам ЗНО.

Завдання незалежного оцінювання можна знайти у вільному доступі у мережі.

Усю інформацію про структуру тестових зошитів, початок і процес реєстрації буде оприлюднено на сайті УЦОЯО, як тільки з’явиться відповідна нормативна база.

Щодо випускників, які планують писати НМТ за кордоном, то цей варіант також буде можливим. А в Україні продовжать співпрацю в цьому питанні з 23 країнами, де були відкриті тимчасові центри тестування минулоріч.