A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Ставищенська селищна територіальна громада
Білоцерківський район, Київська область

З 24 ЛЮТОГО НАБИРАЄ ЧИННОСТІ ПОСТАНОВА КМУ №104 ЩОДО ПОВЕРНЕННЯ З ЦІЄЇ ДАТИ ДО АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ ТА ПРОДОВЖЕННЯ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОГО КАРАНТИНУ ДО 30 КВІТНЯ 2021 РОКУ

Дата: 24.02.2021 15:09
Кількість переглядів: 271

Нагадаємо, що 17 лютого, Уряд прийняв рішення щодо повернення з 24 лютого до адаптивного карантину та продовження загальнонаціонального карантину до 30 квітня 2021 року.          

18 лютого на сайті Кабміну опубліковано й сам текст постанови від 17.02.2021 р. № 104.

Ця постанова набирає чинності з 24 лютого 2021 р. Крім абзацу десятого підпункту 4 пункту 2 змін щодо обмежень на проведення масових заходів, який чинний з 18 лютого.                                     

 

Яким буде новий адаптивний карантин?

Як і минулого разу, передбачаються чотири рівні епідемічної небезпеки: зелений, жовтий, помаранчевий та червоний. 

Зелений, жовтий та помаранчевий рівні визначатимуться керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням на території України COVID-19, за результатами щоденної оцінки відповідних ознак епідемічної небезпеки. Інформація про зазначені рівні розміщується на офіційному інформаційному порталі КМУ та вебсайті МОЗ.

Зелений рівень

Зелений рівень буде встановлюватися одночасно на всій території України у разі досягнення таких ознак епідемічної небезпеки:

  1. рівень захворюваності на грип та гостру респіраторну вірусну інфекцію на території не менш як 13 регіонів України не перевищує 50% епідемічного порогу, встановленого для відповідного регіону;

  2. коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) становить менш як 5%.

Жовтий рівень

З 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється жовтий рівень епідемічної небезпеки. Весь перелік заборон під час дії цього рівня прописано в оновленому п. 3 постанови КМУ №1236, але з певними пом’якшеннями. Зокрема, заборонятиметься:

  • проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50% місць у кожному окремому залі (раніше діяли обмеження, що в заходах може брати участь не більше 20 осіб і для кожного мало бути передбачено 5 кв. метрів площі, а для окремих публічних заходів -  щодо наповненіння залів понад 50% місць у кожному залі або у разі, коли організатори не можуть обмежити кількість відвідувачів з розрахунку одна особа на 5 кв. м приміщення). Дозволено проведення матчів командних ігрових видів спорту, але за умови, що глядачів буде половина від передбачених місць. Ці норми діють з 18 лютого;

  • приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць (розміщення здійснюється з дотриманням шахового порядку розміщення, зокрема для груп із двох осіб) у кожному окремому кінозалі або залі;

  • проведення дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з організацією дозвілля, у тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій тощо;

  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш як 50%  здобувачів освіти та персоналу закладу освіти. Дозволено відвідування закладів освіти групами понад 20 осіб;

  • проведення матчів командних ігрових видів спорту, але за умови, що глядачів буде половина від передбачених місць;

  • робота після 24-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос (раніше працювали до 23:00);

  • діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів (раніше 1 особа на 20 кв. м) загальної площі приміщення, басейнів ? більше ніж чотири особи на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для спортивно-тренувальних груп;

  • діяльність закладів, що надають послуги з розміщення (крім готелів, санаторно-курортних закладів, установ і закладів, які надають соціальні послуги, реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, а також стаціонарних відділень первинного та складного протезування протезно-ортопедичних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики) тощо.

Які наслідки для бізнесу через подовження карантину до 30 квітня?

Через подовження адаптивного карантину до 30 квітня (включно):

  1. Податкові і ЄСВ штрафи та пеня не нараховуватимуться. Але є винятки.  

  2. За несвоєчасну реєстрацію ПНРКАН, строк реєстрації яких припадає на період дії карантину (до 30 квітня включно) ДПС має не штрафувати (але поки не має офіційної інформації);

  3. Діє мораторій на окремі податкові перевірки (зокрема, і щодо ЄСВ).

  4. Розгляд звернень до податківців (скарги, запити, зокрема, на ІПК) теж відкладається;

  5. Допомога по частковому безробіттю буде виплачуватись.

  6. Роботодавці можуть подовжити простій; оплачувані та неоплачувані відпустки працівникам (але лише за їх бажанням); виконання працівниками роботи дистанційно.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь