Ставищенська селищна територіальна громада
Білоцерківський район, Київська область

ГЕРОЇ СОЦІАЛІСТИЧНОЇ ПРАЦІ, ДІЯЧІ НАУКИ І ПОЛІТИКИ

Дата: 10.03.2021 07:29
Кількість переглядів: 801

 

Фото без опису




Фото без опису

Карпенко Віктор Степанович (народився 28 жовтня 1923 року в с.Іванівка Ставищенського району Київської області - помер 21 вересня 2003 року. Похований в Києві на Байковому кладовищі). Український уролог, доктор медичних наук, професор.

Під час Великої Вітчизняної війни пішов добровольцем в Червону Армію. У серпні 1943 року під час Курської битви став фельдшером танкового батальйону Кантемирівської дивізії. Брав участь у визволенні України, був тричі поранений, нагороджений бойовими нагородами. У 1957 році захистив кандидатську дисертацію. У 1961-1968 роках створив і очолив кардіохірургію в Донбасі. в 1968 році захиститв докторську дисертацію. В 1969 році призначений директором Київського науково-дослідного інституту урологію та нефрології МОЗ України. В 1969-1987 роках був головним урологом МОЗ УРСР. Автор понад 300 наукових праць. Науково-дослідницька, педагогічна, лікувальна і громадська робота Віктора Степановича стала вагомим внеском у розвиток сучасної хірургії та урології. Він особисто виконав понад 10 тис. хірургічних операцій. Заслужений діяч науки УРСР, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, нагороджений орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни ІІ ступеня, Трудового Червоного Прапора, Вітчизняної війни І ступеня, Леніна.

 

Фото без описуШило Петро Андрійович (народився 9 грудня 1918 року в смт Ставище Київської області – помер 27 листопада 2000 року). Машинобудівник, інженер-конструктор.

Навчався в Розкішнянській школі. В 1939 році вступив до Київського індустріального інституту. З серпня 1942 року воював проти фашистів в складі партизанського загону ім.Чкалова. Після визволення Ставищенського району з січня по травень 1944 року очолював Ставищенську МТС. З 1944 по лютий 1947 року – студент-аспірант Київського політехнічного інституту. З 1947 по 1954 рік – інженер ОТК Київського заводу «Реле і автоматики». З 1954 по 1961 рік – головний інженер цього ж заводу. В 1962 році призначений директором Київського заводу «Реле і автоматики». З 1976 року – генеральний директор виробничого об’єднання «Точелектроприлад». За роки керівництва сприяв діяльності Ставищенського філіалу заводу «Точелектроприлад», надавав допомогу в розвитку соціальної інфраструктури Ставищенського району. З 1989 року – на заслуженому відпочинку. Похований у м.Києві.

Присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці; нагороджений двома орденами Леніна, медаллю "Серп і молот, орденами "Знак пошани", "Жовтневої революції", двома орденами "Трудового Червоного Прапора".

 

Фото без описуКизима Іван Григорович (народився 10 березня 1933 року в с.Попружна Ставищенського району Київської області).

Працював у колгоспі ім.Чкалова (с.Попружна) бригадиром рільничої бригади, майже тридцять років, до виходу на пенсію, – головним агрономом.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 23 червня 1966 року за досягнуті успіхи в збільшенні виробництва і заготівель зернових культур удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці, нагороджений орденом Леніна та медаллю "Серп і молот".

 

 

 

 

 

 

Фото без опису Зленко Анатолій Максимович  (народився 2 червня 1938 у смт Ставище Київської області   помер 1 березня 2021) — український дипломат, перший Міністр закордонних справ України.

Анатолій Максимович   розпочав кар'єру дипломата в 1967 році, працюючи в структурах МЗС УРСР, потім - секретаріату ЮНЕСКО в Парижі. У 1983-1987 роках був постпредом УРСР при ЮНЕСКО, в 1997-2000 роках - постпредом уже незалежної України при ЮНЕСКО, поєднуючи цю посаду з місією посла України у Франції та Португалії. Зленко очолював українське зовнішньополітичне відомство в 1991-1994 і 2000-2003 роках. З 1994-го по 1997 роки – Постійний представник України при ООН. У 2004-2005 році представляв Україну в Комісії ООН з прав людини.

З 2010 року Зленко був віцепрезидентом Київського славістичного університету й очолював Інститут славістики та міжнародних відносин у структурі університету.

Анатолій Максимович видав понад 100 власних праць на міжнародну тематику. Добре володів англійською, іспанською, португальською, російською та французькою мовами.

Захоплювався живописом, фотографією, грав у теніс.

Нагороди

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь