Чуприна Лідія Олексіївна

Дата: 31.03.2021 10:15

Чуприна Лідія Олексіївна народилася 20 жовтня 1957 року в селі Розумниця Ставищенського району Київської області в багатодітній сім’ї.

Закінчивши Розумницьку восьмирічну школу, продовжила навчання в Розкішнянській середній школі, далі - навчання в Уманському державному педагогічному інституті ім. П.Г.Тичини на фізико-математичному факультеті. Потім почалася трудова діяльність вчителем математики і фізики. Вчитель вищої категорії Лідія Олексіївна більше 30 - ти років відділі навчанню і вихованню дітей Розумницької школи.

Поезія Лідії Чуприни це све те, що пережите і побачене, це сплеск емоцій і небайдужі їй сторінки історії нашого народу, минуле і болюче сьогодення, незвичне бачення Природи і краси рідного краю, народознавчий цикл, переживання за долю України і за її синів - героїв АТО, тепло її душі і серця вилите у вірші і пісні.

Вірші поетеси ввійшли до збірки Митців слова і пензля Ставищенського краю "Серцем і любов`ю" (2010 рік), її власних збірок "Береги моєї долі" (2013 рік), "Ріка Життя" (2015 рік) - збірка її пісень, "І доки буде ліс шуміти" (2017 рік), "Вона була найяскравішою зорею" (2016 рік) в співавторстві з І. Нагаївською, а також твори поетеси ввійшли до буклета Г. Грабов`юка "Надвечір`ям зігріті серця". Сьогодні Лідія Чуприна працює над новими творами.

Поезія - це стан душі.

Глуши її, чи не глуши.

Вона то ніжністю палає,

То буреломом завиває.

То кличе вдаль, зове з собою….

Чуєш? Пісня лунає.

В ній – і радість, і біль.

Вона силу давала, як козак йшов у бій.

В ній – матусина ласка, і любов, і краса,

Світ добра, диво-казка і дівоча коса.

Цвіт калини і вишні, і черешня в саду.

Вона радість овіє і розрадить біду. В пісні - небо, і сонце, і добро навіки.

З нею бранки в неволі і в бою козаки.

В ній – тепло землі , квіти

І дитинство моє.