Ставищенська селищна територіальна громада
Білоцерківський район, Київська область

З 1 квітня по 15 червня – "сезон тиші" в лісах України та міських зелених масивах

Дата: 31.03.2021 14:33
Кількість переглядів: 488

У період з 1 квітня до 15 червня у місцях масового розмноження та вирощування потомства диких тварин має бути забезпечено «сезон тиші» з обов’язковим обмеженням господарської діяльності, що має благодатно вплинути на стан тваринного світу. Відповідно, в цей період заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

Фото без опису

 

 


«Сезон тиші»  – це природоохоронний захід, впроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні у 2015 році (стаття 39 Закону України «Про тваринний світ»  ). Метою такого заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин  на час їх розмноження. Такий проект сприятиме відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах.

Однак, варто зазначити, що «сезон тиші» стосується виключно проведення санітарних рубок лісу та ділянок лісу в місцях масового розмноження та вирощування потомства диких тварин, на кожному підприємстві має бути зазначений перелік цих ділянок.

В свою чергу, підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати охорону середовищ існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.

Осіб, які порушили вимоги, буде притягнуто до відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП, а саме:

Порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин – тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршенню середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь