ЛІКВІДАТОРИ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Дата: 12.04.2021 10:15

Фото без опису Мельник Микола Миколайович (народився 17 грудня 1953 року в смт Ставище Київська область - помер 26 липня 2013 року Аліканте, Іспанія). Український радянський льотчик-випробовувач, ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Герой Радянського союзу (1987).

19 червня 1986 року під час ліквідації аварії на Чорнобильськіій АЕС, пілотуючи гелікоптер Ка-27Е над реактором станції, вдало провів операцію "Голка", помсітивши в реактор сталеву трубу з датчиками довжиною 18 м і діаметром 100 мм. Екіпаж Ка-27Е також встановив ще ряд датчиків у районі 4 енергоблоку, у тому числі і в жерло вентиляційної труби.

6 жовтня 1987 року за мужність, героїзм та відданість, проявлені при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, присвоєно звання Героя Радянського Союзу та нагороджено Орденом Леніна. 1990 року було відзначено премією Міжнародної вертолітної асоціації "Слава досконалості" у номінації "Премія імені І.Сікорського за гуманітарні послуги".

Фото без опису Нагаївський Георгій Володимирович (народився 16 квітня 1942 року - помер 13 квітня 2012 року. Похований на кладовищі селища Ставище). Підполковник внутрішньої служби, ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У 1959 році, після закінчення Ставищенської середньої школи, працював слюсарем на ремонтно-технічній станції. 1959-1960 роки–учень Білоцерківського технічного училища №5.

В 1960-1963 роках–електрик Ставищенського комбінату комунальних підприємств.

В 1963-1966 роках–курсант Львівського пожежно-технічного училища МВС СРСР.

1966-1967 роки – інспектор 1-ВПЧ УПО УОГП Київського облвиконкому.

1967-1972 роки – інспектор інспекції, а в 1972-1981 роках – начальник інспекції держпожнагляду Ставищенського РВВС. 1981-1985 роки – помічник начальника штабу пожежогасіння 1-ЗДПО міста Біла Церква. 1985-1993 роки – старший помічник керівника пожежогасіння, а з 1993 по 1994 рік – помічник начальника штабу пожежогасіння 1-ЗДПО міста Біла Церква УПО УВС Київського облвиконкому.

Полковник внутрішньої служби у відставці. Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року. Виконував урядове завдання - з 6 по 8 травня 1986 року керував групою пожежних по відкачці радіоактивної води з під басейну Барбатера, що скопилась після вибуху 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Пошкоджений вибухом реактор, додаткове навантаження 5 тисяч тонн різних матеріалів для зменшення виділення радіоактивних матеріалів в атмосферу, температура до трьох тисяч градусів, сімдесят дві тисячі кубічних метрів забрудненої радіацією води могли спричинити вибух великої сили. В неймовірно важких умовах відкачування води тривало 38 годин, завдання було виконано.

Нагороджений орденами «Червоної Зірки», «За мужність» ІІІ ст., медалями «За бездоганну службу» І, ІІ, ІІІ ст., «Ветеран праці», «50 років Радянській міліції», нагрудним знаком «Кращому працівникові пожежної охорони», іншими відзнаками і винагородами.