Як закладу дошкільної та позашкільної освіти розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти?

Дата: 24.06.2021 16:39

На  допомогу керівникам закладів дошкільної та позашкільної освіти Ставищенської селищної територіальної громади проведено навчально-методичний семінар щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Концепцію менеджменту якості як нової сучасної філософії управління освітою директорам закладів дошкільної та позашкільної освіти  презентував начальник відділу освіти Ставищенської селищної ради, доктор педагогічних наук Іван Григорович Осадчий.

Особливу увагу було приділено етапам формування системи управління якістю, визначенню компонентів системи, забезпеченню її функціонування, самооцінюванню освітніх і управлінських процесів для їх подальшого поліпшення.

«Відповідно до Закону України «Про освіту» внутрішня система забезпечення якості освіти має бути сформована у кожному закладі освіти. Її розбудовою займається керівник закладу освіти, залучаючи при цьому усіх учасників освітнього процесу (педагогів, вихованців, батьків, засновника)», – зауважила Світлана Кондренко, головний  спеціаліст відділу освіти, надала необхідні матеріали, що допоможуть директорам і педагогічним колективам закладів освіти розбудувати дієву внутрішню систему забезпечення якості та ознайомила їх з Методичними рекомендаціями з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти, затверджених наказом Державної служби якості освіти України від 30 листопада 2020 р. № 01-11/71.

Створення до 01.09.2021 року у кожному закладі освіти ефективної системи управління якістю як надійного постійно діючого механізму забезпечення задоволеності освітніх потреб жителів громади, їхніх запитів і очікувань є головним завданням під час підготовки до нового навчального року.