ІНФОРМУЄ БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ "КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МОЗ УКРАЇНИ"
Міністерство охорони здоров’я офіційно відкрило 5-й етап вакцинації від COVID-19. Це означає, що кожен українець, незважаючи на належність до групи професійного або медичного ризику, може захистити себе від цієї хвороби.
Ви перехворіли чи хворієте на COVID-19
Якщо ви хворієте на COVID-19 і не отримали жодної дози вакцини проти COVID-19, радимо відкласти вакцинацію на 6 місяців.
Якщо ви перехворіли на COVID-19 і вирішили вакцинуватися раніше, ніж сплине 6 місяців, то можете це зробити, звернувшись за консультацією до сімейного лікаря.
Якщо ви захворіли на COVID-19 після того, як отримали першу дозу, радимо відкласти отримання другої дози вакцини на 6 місяців
Ви отримували лікування антитілами від COVID-19
Якщо ви отримували лікування антитілами від COVID-19 (моноклональні антитіла або плазму реконвалесцентів - пацієнтів у стадії одужання), радимо відкласти вакцинацію на 6 місяців
Ви вагітна чи годуєте грудьми
Якщо ви вагітна, радимо вакцинуватися після пологів.
Якщо ви дізналися про вагітність після того, як отримали першу дозу, радимо вакцинуватися після пологів.
Перед вакцинацією від COVID-19 тест на вагітність можна не робити.
Якщо ви годуєте дитину грудним молоком, то можете вакцинуватися без жодних застережень
Ви хочете вакцинуватися від інших хвороб
Вакцинуватися від COVID-19 можна через 14 днів після прийому вакцини від інших інфекційних хвороб.
Радимо вакцинуватися від інших інфекційних хвороб через 28 днів після отримання другої дози вакцини проти COVID-19. Якщо вакцинація проти COVID-19 є перепоною для планової вакцинації за віком чи за схемою, цей термін може бути скорочений до 14 днів.
Важливо! Ці рекомендації не стосуються вакцинації за екстреними показаннями
Ви маєте алергію на поліетиленгліколь
Важка алергічна реакція на поліетиленгліколь або подібні речовини є абсолютним протипоказанням до щеплення мРНК-вакцинами від COVID-19, які містять цю речовину.
Якщо ви схильні до алергій, ми рекомендуємо обстежитися у лікаря-алерголога перед отриманням вакцини. Проте жоден інший тип алергії, ніж на згадані речовини, не є протипоказанням для вакцинування
Чи дає щеплення проти COVID-19, зареєстрованими в Україні вакцинами, право перетинати кордон інших країн?
? Усі вакцини, які використовуються в Україні, затверджені ВООЗ.
? Зараз українці, які отримали дві дози вакцини від COVID-19 та повністю імунізовані, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Це документ відповідає міжнародними медико-санітарними нормами. Його вам може видати ваш сімейний лікар.
В Україні наразі доступні 4 вакцини: AstraZeneca, CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfizer та Moderna. Кожна з цих вакцин ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя.
Вакцина AstraZeneca (Covishield) — це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською біофармацевтичною компанією AstraZeneca. Вакцини AstraZeneca виготовляють в Європейському Союзі, Великобританії, Республіці Корея. Вакцина, яка вироблена за ліцензією в Індії, має назву Covishield.
Oxford/AstraZeneca отримала схвалення для екстреного використання у Великій Британії, Індії та ЄС.
Ефективність — 81,3% після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше.
У вакцині AstraZeneca використовується безпечний для людини вірус, який переносить елементи вірусу SARS-CoV-2. Так вакцина змушує організм виробити імунітет, водночас не даючи хворобі розвиватися.
Вакцину AstraZeneca вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом 12 тижнів. Першу і другу дозу можна отримати вакциною AstraZeneca, виробленою на різних майданчиках, включно із субліцензійним виробництвом в Індії. Адже склад та технологія виготовлення вакцини ідентичні.
23 лютого 2021 року в Україну прибуло 500 тис. доз вакцини AstraZeneca (Covishield). Вони закуплені для України міжнародною агенцією Crown Agents.
23 квітня 2021 року доставлено 367 200 доз вакцини AstraZeneca-SKBio виробництва Південної Кореї в межах глобальної ініціативи COVAX.
Склад вакцини:
Діюча речовина:
- модифікований аденовірус, що містить у собі специфічний білок коронавірусу, який викликає імунну відповідь.
Допоміжні речовини:
- L-гістидин та L-гістидин гідрохлорид моногідрат;
- динатрієва сіль етилендіамінтетрацтової кислоти (EDTA);
- магнію хлорид;
- етанол;
- полісорбат 80;
- натрію хлорид;
- сахароза;
- вода для ін’єкцій
Вакцина Coronavac — це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech, що спеціалізується на виробництві вакцин проти гепатиту та грипу.
Азербайджан, Бразилія, Китай, Чилі, Індонезія та Туреччина дозволили вакцину для екстреного використання для імунізації своїх громадян. Китай дозволив використовувати вакцину виробника Sinovac Biotech для імунізації широкого загалу. Вакцина перебуває на останніх стадіях погодження Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування.
За навяними дослідженнями станом на 25 березня 2021 року ефективність вакцини становить 83,5% після щеплення двома дозами.
Ця вакцина містить у своєму складі інактивований вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Схоже працюють вакцини проти поліомієліту, грипу.
Вакцину Sinovac Biotech водять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів.
Наприкінці 2020 року Міністерство охорони здоров’я України підписало контракт на постачання 1,9 млн доз вакцини від коронавірусу виробництва Sinovac Biotech.
Перша партія з 215 тис. доз вакцини CoronaVac, придбана за державні кошти, надійшла в Україну 25 березня.
30 квітня 2021 отримано ще 500 тис. доз вакцини CoronaVac.
Склад вакцини:
Діюча речовина:
- інактивований вірус SARS-CoV-2
Допоміжні речовини:
- гідроокис алюмінію;
- гідрофосфат натрію 12-водний;
- гідрофосфат натрію моногідрат;
- натрію хлорид
Вакцина Pfizer-BioNTech - це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer.
Вакцину внесено до списку вакцин для екстреного використання ВООЗ і дозволено для екстреного використання у США, Великій Британії, Канаді та ЄС. У Канаді ця вакцина показала 95% ефективності у захисті від COVID-19 серед осіб віком від 16 років.
Вакцина Pfizer BioNTech покликана навчити організм виробляти специфічні антитіла для знищення вірусу.
Вакцину Pfizer BioNTech від COVID-19 вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 21 день.
22 лютого 2021 року вакцину Pfizer/BioNTech проти COVID-19 зареєстровано в Україні для екстреного медичного застосування.
16 квітня Україна отримала першу партію зі 117 тис. доз вакцини у межах ініціативи COVAX.
Склад вакцини:
Діюча речовина:
- мРНК - молекула.
Допоміжні речовини:
- ALC-0315;
- ALC-0159;
- холестерол;
- DSPC;
- дигідрат фосфату натрію;
- дигідрат фосфату калію;
- натрію хлорид і калію хлорид;
- сахароза;
- вода для ін’єкцій
Вакцина Moderna - це мРНК-вакцина, розроблена американською фармацевтичною кампанією Moderna.
- Препарат внесено до списку вакцин для екстреного використання ВООЗ, а також дозволено для екстреного використання у США, Великій Британії, Канаді, ЄС та інших країнах.
- Вакцина зберігається у вигляді замороженої суспензії при –25 ºC до –15 ºC у багатодозовому флаконі. Флакони можна зберігати в холодильнику при температурі 2–8°C протягом 30 днів.
- Вакцину Moderna від COVID-19 вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів.