ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Дата: 06.01.2022 13:10

Фото без описуНайчастіше пожежі  виникають  від короткого замкнення, перевантаження  електромережі,  утворення великих перехідних опорів, підключених  до електромережі і залишених без нагляду електроприладів (чайників, плиток, прасок).

У побутових умовах перевантаження  електромережі може трапитись при одночасному вмиканні в мережу багатьох  споживачів струму (праски, плитки, телевізора тощо). Причиною пожежі  може  бути слабкий контакт у з'єднанні проводів. Щоб не допустити  пожежі  від  короткого замикання, слід стежити за справністю проводки,  оберігати  від пошкоджень ізоляцію, своєчасно замінювати пошкоджену  проводку  новою. Не можна зав'язувати дріт вузлами, прибивати  їх  цвяхами,  або підвішувати на цвяхи. Категорично забороняється замість електричних запобіжників на щитках встановлювати "жучки".

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області  попереджає:

• будьте обережні при влаштуванні та експлуатації електромереж і електроприладів, не прокладайте електромережі та не встановлюйте електровимикачі та електророзетки на горючих основах;
  • не  встановлюйте в запобіжники саморобні плавкі вставки "жучки" або  перемички - це загрожує пожежею;
  • не дозволяйте дітям без нагляду дорослих використовувати будь-які електроприлади;
  • вмикайте електроприлади тільки вилкою з’єднувального шнура у справному стані;
  • не допускайте експлуатацію оголених електропроводів чи струмоведучих частин  електрообладнання;
  • не ремонтуйте електроприлади та електромережу під напругою.
  • електронагрівальні    прилади потрібно встановлювати    на   жаростійких підставках;
  • не вмикайте в одну розетку одночасно декілька потужних споживачів струму;
  • не  залишати  без нагляду увімкнений телевізор та інші електронагрівальні прилади;
  • виходячи з дому, переконайтеся, чи не залишилися увімкнені світло або  електроприлади;
  • при виникненні пожежі викликати пожежно-рятувальну службу по телефону "101" та розпочати рятування людей та гасіння пожежі.