ДІТИ ВІКОМ ВІД 6 МІСЯЦІВ ДО 6 РОКІВ, НЕ ЩЕПЛЕНІ ВІД ПОЛІО ВЧАСНО, БУДУТЬ ВАКЦИНОВАНІ, починаючи з кінця січня 2022 року

Дата: 10.01.2022 15:57

Фото без описуВсі діти віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали потрібні щеплення від поліомієліту вчасно або отримали їх із порушенням Національного календаря профілактичних щеплень, будуть вакциновані інактивованою поліовакциною (ІПВ).

У Ставищенській селищній територіальній громаді вакцинація відбуватиметьсі в 4 етапи:

1 раунд - з 17 січня до 32 січня 2022 року;

2 раунд - з 1 березня по 15 березня 2022 року;

3 раунд - з 18 квітня по 1 травня 2022 року;

4 раунд - з 11 травня по 25 травня 2022 року.

Батькам дітей від 6 місяців до 6 років, які пропустили одне або обидва щеплення, рекомендовано звернутись до свого сімейного лікаря, аби отримати свій захист від поліомієліту.

Якщо у вашої дитини пропущене щеплення, будь ласка, негайно зверніться до педіатра чи сімейного лікаря! Разом із ним складіть графік вакцинації і надолужте ті дози, що пропустили.

ДОВІДКА. Поліомієліт (поліо) — гостра інфекційна хвороба, яка спричиняє інвалідність і є небезпечною для життя. Її викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду. Поліовірус поширюється непомітно і швидко через відсутність будь-яких симптомів у більшості інфікованих.

Поліомієліт може загрожувати невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин усім невакцинованим або не повністю вакцинованим дітям. Серед тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, 5–10% помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи.

Ліків від цієї хвороби не існує. Єдиним і безальтернативним захистом є вакцинація.

Інформацію надала директор КНП «ЦПМСД» Ставищенської селищної ради Білоцерківського району Київської області Валентина Гогунець

Детальніше про вакцини — на сайті МОЗ.