Ставищенська селищна територіальна громада
Білоцерківський район, Київська область

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ОФІЦІЙНОЇ СИМВОЛІКИ СТАВИЩЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Дата: 25.01.2022 12:03
Кількість переглядів: 511

13 лютого 2022 року об 11 годині у приміщенні Ставищенського будинку культури за адресою: смт Ставище, вул. Цимбала Сергія, 50Б (територія санаторію «Дружба») пройдуть громадські слухання щодо  затвердження офіційної символіки Ставищенської селищної територіальної громади .

Ініціатор обговорення – Ставищенський селищний голова.

Предмет обговорення – Положення   про зміст, опис герба та прапора та порядок використання офіційної символіки Ставищенської селищної територіальної громади та безпосередньо ескізи Герба, Прапора громади, що додаються.

З матеріалами громадського обговорення можна ознайомитись з понеділка по п’ятницю в приміщенні Ставищенської селищної ради (відділ організаційно-кадрової роботи та загального діловодства, каб.11) з 9:00 до 13:00 години, а також на офіційному сайті Ставищенської селищної ради  stav-gromada.gov.ua.

Письмові пропозиції щодо затвердження офіційної символіки Ставищенської селищної територіальної громади приймаються до 06.02.2022 року на електронну адресу: stav_otg@ukr.net  або поштову адресу: Ставищенська селищна рада, вул. Цимбала Сергія, буд. 35/1, Білоцерківський район,  Київська область, 09401.

Для реєстрації та участі у громадських слуханнях 13.02.2022  при  собі  обов’язково  мати паспорт  громадянина  України, або інший документ, що посвідчує особу.

Організаційний Комітет з проведення  громадських слухань.

Фото без опису

Фото без опису

ПОЛОЖЕННЯ
про зміст, опис герба і прапора та порядок використання офіційної символіки Ставищенської селищної територіальної громади

1.1. Дане положення розроблено у відповідності до статті 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням геральдичних, історичних, культурних, соціально-економічних та інших місцевих особливостей і традицій, визначає зміст, опис та порядок використання герба і прапора Ставищенської селищної територіальної громади.

2. Зміст і опис символіки

2.1. Герб Ставищенської селищної територіальної громади.
Основою Герба Ставищенської селищної територіальної громади є щит, увінчаний декоративною золотою короною з п'яти колосків, як символ лицарства українських козаків.  Щит Герба розділений на верхнє (блакитне) та нижнє (малинове) поле. Блакитний колір символізує щирість, вірність, відданість, честь, благородство, духовність, малиновий – хоробрість, мужність, любов, а також кров, пролиту в боротьбі за свободу.
На верхньому полі частини щита розміщується зображення постаті Пресвятої Богородиці Покрова з омофором – заступниці українського козацтва. У нижній частині щита покладені зіркоподібно золоті козацька шабля, стріла та гетьманська булава. У самому низу щита, в його заокругленій частині на білому фоні зображені хвилі голубого кольору – символізують водойми, якими багата Ставищенщина. Праву сторону щита прикрашає дубове зелене листя з коричневими жолудями з трьох грон по три жолуді в кожній, як символ сили, могутності, міцності, боротьби і перемоги, ліву сторону – зелене листя калини з червоними гронами калини з трьох грон по п'ять плодів у кожній гроні. Калина є деревом життя, що пов'язує минуле з майбутнім, символізує опору молодших поколінь на корені старших, розвиток і рух вперед. Дубове листя з жолудями та калинове листя з гронами калини оповиті стрічкою малинового кольору. Вище листя дуба та калини, які обіймають щит, розташовані по три колоски пшениці – символ життя, плодючості, достатку, щастя, знак добробуту і злагоди.
2.2. Прапор Ставищенської селищної територіальної громади
Прапор Ставищенської селищної територіальної громади – це квадратне полотнище, зі співвідношенням сторін 1:1, розділене діагонально з верхнього лівого краю полотнища до нижнього правого краю на дві частини – малинову і блакитну. Малинова частина полотнища розташована від древка. По центру полотнища розташований герб громади. Висота герба становить ½ сторони полотнища. Зворотня частина прапора має аналогічне (дзеркальне) зображення.
Кольорова малиново-блакитна гама підкреслює козацьке минуле населених пунктів громади. Малиновий колір символізує хоробрість, мужність, любов, а також кров, пролиту в боротьбі за свободу. Блакитний колір символізує щирість, вірність, відданість, честь, благородство, духовність.

3. Порядок використання символіки

3.1. Герб і Прапор Ставищенської селищної територіальної громади після їх затвердження на сесії селищної ради набувають легітимності.
3.2. Описи та еталонні зображення Герба і Прапора Ставищенської селищної територіальної громади зберігаються у Ставищенській селищній  раді.
3.3. Репродукування та тиражування символів здійснюється у вигляді кольорового, чорно-білого, графічного а також об’ємного зображення довільного розміру (але з дотриманням пропорцій) у довільній техніці виконання та з різноманітних матеріалів.
3.4. Зображення Герба  Ставищенської селищної територіальної громади може розміщуватися:
- на будинку селищної ради;
- в залі, де проводяться сесії селищної ради;
- у службових  кабінетах селищного голови, заступників селищного голови, старост;
- на офіційних виданнях селищної ради;
- на покажчиках меж громади при в’їзді на її територію;
- в підприємствах, установах, організаціях,  що розташовані на території Ставищенської селищної територіальної громади, громадських місцях;
3.5. Допускається використання Герба Ставищенської селищної територіальної громади:
- при оформленні території громади на честь свят, при проведенні спортивних, культурних та інших масових заходів;
- на запрошеннях, посвідченнях та інших офіційних документах, що видаються владою громади;
- у краєзнавчих, наукових, науково-популярних виданнях;
- на офіційних паперах, що випускається владою;
- в експозиціях музеїв та виставок;
- на сувенірах, пам’ятних медалях, значках, що виготовляються на замовлення селищної ради;
- на почесних грамотах, вітальних листах;
3.6. Прапор Ставищенської селищної територіальної громади може підніматися або встановлюватися:
- на будівлі, де працює селищна рада та на будівлі, де працює староста;
- в залі, де проводяться сесії селищної ради;
- у службових  кабінетах селищного голови, заступників селищного голови та старост;
3.7. Допускається використання Прапора Ставищенської селищної територіальної громади:
- при оформленні території громади  на честь свят, при проведенні спортивних, культурних та інших масових заходів;
- на грамотах, запрошеннях, посвідченнях та інших офіційних документах, що видаються владою громади;
- в краєзнавчих, наукових, науково-популярних виданнях;
- в експозиціях музеїв та виставок;
- на сувенірах, пам’ятних медалях, що виготовляються на замовлення селищної ради, або уповноваженого нею органу;
3.8. За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапора України, області, району та прапора Ставищенської селищної територіальної громади, останній не може перевищувати за розмірами Державний прапор України, прапори області, району і розміщується справа від них (з боку глядача).
У випадку одночасного підняття прапора  Ставищенської селищної територіальної громади та прапора організації, фірми, установи (якщо вони розташовані поруч) прапор організації повинен не перевищувати розміри прапора громади і розташовуватися справа від нього (з боку глядача).
Прапор територіальної громади може застосовуватися як звичайний прапор (з вертикальним кріпленням до древка), з додатковим горизонтальним кріпленням (у стаціонарних умовах – в сесійному залі чи кабінеті селищного голови) або як хоругви (тільки з горизонтальним кріпленням).
 3.9. Інші випадки використання Герба і Прапора Ставищенської селищної територіальної громади визначаються лише за рішенням селищної ради.
Виключене право на використання герба та прапора належить Ставищенській селищній раді.
3.10. Використання офіційних символів Ставищенської селищної територіальної громади у комерційній діяльності проводиться лише з дозволу Ставищенської селищної ради або уповноваженого нею органу на визначених умовах.
Ставищенська селищна рада має право вимагати припинення несанкціонованого користування символами Ставищенської селищної територіальної громади і відшкодування заподіяної цим шкоди у порядку, встановленому чинним законодавством.
У разі порушення юридичними та фізичними особами цього Положення вони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
3.12. Контроль за додержанням порядку використання символіки  Ставищенської селищної територіальної громади встановленого цим Положенням, здійснюється виконавчим комітетом Ставищенської селищної ради.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь