НА ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПРОПОНУЄТЬСЯ ОНОВЛЕНА СИМВОЛІКА ГРОМАДИ
Попердньо на сайті Ставищенської селищної територіальної громади та офіційній сторінці у ФБ було розміщено публікацію щодо розгляну та обговорення нової символіки нашої громади, де зазначалось що кожен охочий може надсилати свої пропозиції на відповідну електронну адресу.
Серед численних листів, надісланих на пошту, найбільш зацікавили членів комісії пропозиції Віктора Хименка та Сергія Плахотнюка. Які офіційно звернувшись до Українського геральдичного товариства, отримали експертний висновок. На основі якого комісією було внесено зміни до символіки, запропонованої раніше.
Тож на громадське обговорення, що відбудеться 13 лютого 2022 року об 11:00 год в приміщенні будинку культури за адресою: вулиця Цимбала Сергія, будинок 50 Б, смт Ставище Білоцерківського району Київської області, пропонується приклад наступної державної символіки.
Герб Ставищенської селищної територіальної громади.
Основою Герба Ставищенської селищної територіальної громади (далі – Герб) є щит, увінчаний декоративною червоною міською мурованою короною з трьома зубцями (виходячи з того, що Ставище з 17 по початок 20 століття мало Магдебурське право). Щит Герба розділений на верхнє (синє) та нижнє (червоне) поле. Синій колір символізує щирість, вірність, відданість, честь, благородство, духовність, червоний – хоробрість, мужність, любов, а також кров, пролиту в боротьбі за свободу.
На верхньому полі частини щита розміщується зображення постаті Пресвятої Богородиці Покрова з омофором – заступниці українського козацтва. У нижній частині щита покладені зіркоподібно золоті козацька шабля, стріла та гетьманська булава. У самому низу щита, в його заокругленій частині на білому фоні зображені хвилі синього кольору – символізують водойми, якими багата Ставищенщина. Праву сторону щита прикрашає дубове зелене листя з коричневими жолудями з трьох грон по три жолуді в кожній, як символ сили, могутності, міцності, боротьби і перемоги, ліву сторону – зелене листя калини з червоними гронами калини з трьох грон по п'ять плодів у кожній гроні. Калина є деревом життя, що пов'язує минуле з майбутнім, символізує опору молодших поколінь на корені старших, розвиток і рух вперед. Дубове листя з жолудями та калинове листя з гронами калини оповиті стрічкою малинового кольору. Вище листя дуба та калини, які обіймають щит, розташовані по три колоски пшениці – символ життя, плодючості, достатку, щастя, знак добробуту і злагоди.
Прапор Ставищенської селищної територіальної громади.
Прапор Ставищенської селищної територіальної громади (далі – Прапор) – це квадратне полотнище, зі співвідношенням сторін 1:1, розділене діагонально з верхнього лівого краю полотнища до нижнього правого краю на дві частини – червону і синю. Червона частина полотнища розташована від древка. На червоній частині полотнища зображені зіркоподібно золоті козацька шабля, стріла та гетьманська булава, на синій частині – зображення постаті Пресвятої Богородиці Покрова з омофором. Висота зображень становить ½,5 сторони полотнища.
Кольорова червоно-синя гама та зображення на ній підкреслюють козацьке минуле населених пунктів громади.