Виплати з державного бюджету разової грошової допомоги ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань

Дата: 27.05.2022 15:20

Урядом затверджено постанову Кабінету Міністрів України від 07.05.2022 №540 «Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», яка передбачає порядок виплати з державного бюджету разової грошової допомоги ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань.

Разова грошова допомога виплачується в таких розмірах:
особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

І групи – 4421 грн;
 ІІ групи – 3906 грн;
 ІІІ групи – 3391 грн;

учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків:

4491 грн;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною:

4421 грн;

членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, які не одружилися вдруге, а також членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України:
966 грн;

учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал – соціалістичним режимом у тилу ворога:
612 грн.

У червні 2022 року виплату щорічної разової грошової допомоги пенсіонерам буде проведено органами Пенсійного фонду України одночасно з виплатою пенсій.

Варто зазначити, що грошову допомогу отримають ветерани, які перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України станом на 5 травня 2022 року.

Отримувачам грошової допомоги із числа військовослужбовців, поліцейських, осіб начальницького та рядового складу, які проходять службу, виплата грошової допомоги буде здійснюватися органами соціального захисту населення.