Костіцька Наталія

Дата: 28.04.2023 09:58

КОЛИ НАДИХАЮТЬ ЕМОЦІЇ - СТВОРЮЮТЬСЯ ШЕДЕВРИ...

Фото без описуСтавищенська майстриня-лялькарка Наталія Костіцька створює іграшки у техніці "текстильна лялька". У її творчому доробку близько 20 авторських ляльок. Для виготовлення своїх робіт Наталія використовує звичайні матеріали: синтепон, трикотаж.

Наталія Костіцька займається творчістю вже 10 років. Це складна та кропітка робота, яка, беззаперечно, потребує наполегливості. Майстриня самостійно вибирає для своїх героїнь вбрання, аксесуари, характер, зачіску, створюючи загальний образ.

"Я все роблю сама, від вбрання до взуття, а це процес не швидкий. Ще багато залежить від мого вільного часу. Одна лялька може створюватись протягом року. Поки не закінчила одну, іншу не починаю. Вони в мене всі різні, дуже індивідуальні, мають свій характер. Багато інформації знаходила на просторах інтернету, багато передивилася відео і не тільки", - розповідає авторка.

Для створення ляльки Наталія за основу бере дитячу фотографію чи інші зображення. Далі створює голову, руки, ноги, які рухаються та фіксуються. Потім працює над основою тіла ляльки і підбирає сукню чи костюм та пропрацьовує весь образ. У самому кінці можна працювати вже над підставкою.

У власній колекції майстрині різні ляльки: квіткова фея, циганка, маленький принц тощо.

Під час повномасштабної війни майстриня вирішила створити ляльку історичну. Так з'явилась у творчому доробку лялька-княгиня Ольга.

Запрошують Наталію на різноманітні конкурси, виставки і фестивалі. Наприклад, у 2020 році на міжнародному конкурсі-фестивалі "Україна єднає світ" майстриня посіла І місце.

На створення ляльок авторку надихають емоції рідних, близьких, знайомих:

"Дуже приємно, коли їм подобається, адже в кожну ляльку я вкладаю частину себе..."