Правила користування сміттєвими баками

Дата: 04.07.2023 14:52

Фото без опису🫵 🫵 🫵 ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСІХ І КОЖНОГО ‼️

Сміттєві баки для твердих побутових відходів поступово стають звичним атрибутом вулиць нашої громади. Втім, не всі мешканці знають, як треба правильно користуватись цими контейнерами.

ℹ️ Основна проблема, яку маємо в громаді: кинуте повз баки сміття – це не тільки удар по гігієні вулиць та їх естетичному вигляду, а й порушення Правил благоустрою та утримання території громади.

🔥 ТОМУ, ЯКЩО сміттєвий бак заповнений, то НЕ ПОТРІБНО накидати «гору» сміття або кидати пакунок поруч.

Хтось скаже: « А я плачу 25 грн. в місяць - нехай вивозять».

А де ж тоді ваша культура, шановне панство?

Можна просто почекати день, другий і потім викинути в пустий чи менш заповнений бак. Ви ж не вивозили кожного дня власним причіпом сміття на сміттєзвалище?

ℹ️ Інша проблема: гній, будівельне сміття, земля, рідкі відходи – такі відходи не можна кидати в бак, бо воно пошкоджує спецтехніку, яка використовується для вивозу сміття. Тоді бак починає важити понад 200 кг! Гідравлічна система сміттєвоза не витримує таких навантажень і виходить з ладу. Окрім того, водію потрібно інколи підсунути сміттєвий бак, щоб зафіксувати в гідравлічній системі. Повірте, це нелегко та інколи не можливо.

З іншої сторони, як би це не звучало, але питання вивозу будівельного сміття в громаді досконально не доопрацьоване. Тому що багато хто не в змозі замовити дану послугу в ЖКП, враховуючи підняття цін НА ВСЕ! І обсяг того сміття може навіть не перевищувати об'єму легкового прицепа.

Тому тут потрібно над цим комплексно попрацювати як в практичному значенні так і в інформативному.

Сміттєві баки розраховані, щоб в них складувати побутові відходи (запаковані в пакети для сміття), а не будівельні відходи та гілля.

❌ Недопустимі види відходів:

- будівельні відходи, стружка із дерева, щепа.

- великогабаритні відходи.

- останки тварин, відходи життєдіяльності тварин, овочі, фрукти,

квіти.

- рідкі відходи, в т.ч. масла і жири.

✅Є ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ СМІТТЄВИМИ БАКАМИ, Є НОРМИ, яких потрібно дотримуватись, щоб жити в чистоті, порядку. А це людська відповідальність, свідомість.