НМТ-2024: до чого готуватися
НМТ-2024: обов"язкові предмети, терміни та організаційні оновлення
За даними УЦОЯО у 2024 році українські вступники до закладів вищої освіти України на національному мультипредметному тесті складатимуть 4 предмети: три обов’язкові та один на вибір.
Обовʼязкові предмети:
- Українська мова;
- математика;
- історія України.
Ще один предмет майбутні абітурієнти зможуть обрати самостійно. Зокрема, серед варіантів: українська література (для філологічних спеціальностей), іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія.
Усі 4 предмети учні й учениці складатимуть в один день у два етапи, а розклад тестування виглядатиме приблизно так:
І етап (120 хвилин):
- 60 хвилин – виконання завдань з української мови;
- 60 хвилин – з математики.
Перерва між етапами тривалістю до 20 хвилин.
ІІ етап (120 хвилин):
- 60 хвилин – історія України;
- 60 хвилин – навчальний предмет на вибір, зазначений під час реєстрації.
Реєстрація на основну сесію національного мультипредметного тесту почнеться у березні 2024 року та завершиться на початку квітня. Триватиме вона в режимі онлайн, проте точних дат початку ще не назвали. Їх оприлюднять після того, як погодять графік проведення НМТ-2024. У липні буде проведено додаткову сесію НМТ для тих, хто не зміг взяти участь в основній сесії через серйозні причини.
Після реєстрації особистого кабінету вступник зможе декілька разів обирати четвертий предмет. Проте, є чіткий дедлайн: по завершенню реєстрації дані буде неможливо змінити.
Саме тестування відбудеться в період з 14 травня по 19 липня.
За процесом іспиту у цьому році будуть слідкувати через відеоспостереження, але додадуть пряму трансляцію. Це допоможе зафіксувати порушення процесу або ж списування, адже багато учнів і учениць намагаються використовувати телефони під час тестування.
Тестові форми будуть унікальними, проте до них включать певну частину завдань з тестів ЗНО минулих років. Тому в УЦОЯО радять знайти тести по ЗНО минулих років, щоб краще підготуватися до мультитестування. Цьогоріч зміст тестів також відповідатиме чинним програмам ЗНО.
Завдання незалежного оцінювання можна знайти у вільному доступі у мережі.
Усю інформацію про структуру тестових зошитів, початок і процес реєстрації буде оприлюднено на сайті УЦОЯО, як тільки з’явиться відповідна нормативна база.
Щодо випускників, які планують писати НМТ за кордоном, то цей варіант також буде можливим. А в Україні продовжать співпрацю в цьому питанні з 23 країнами, де були відкриті тимчасові центри тестування минулоріч.