Найкраща профілактика грипу — це щорічна вакцинація

Дата: 02.02.2024 11:34

Фото без опису

Грип — це високоінфекційне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень (таких як пневмонія та серцева недостатність) та ризиком смерті.

Клінічні ознаки грипу включають: раптовий початок, головний біль, ломота у м’язах і суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 °С і більше, кашель, в окремих випадках — блювота і пронос.
Вірус грипу передається повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).

Щорічна вакцинація від грипу — це найкращий спосіб:
зменшити ризик захворіти на грип;
зменшити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.

Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику (медичні працівники, вагітні, люди 65 років і старше, онкохворі та люди з хронічними захворюваннями), оскільки вона значно збільшує шанси запобігти смертельним наслідкам хвороби.