Ти як? Взаємодія з людьми старшого віку
Рівень соціальної активності впливає на ментальне здоров'я людей незалежно від віку. Взаємодія допомагає уникнути соціальної ізоляції та зберегти стабільний емоційний стан.
Під час спілкування з людьми старшого віку варто звертати увагу на тон голосу та загальну емоційну атмосферу. Проявляючи зацікавленість до потреб і побажань співрозмовника, ви демонструєте свою турботу, розуміння та повагу. Це дає їм можливість вільно поділитися спогадами, досвідом та емоціями. Важливо запитати, чого саме вони потребують у цей момент і як ви можете допомогти. Також варто не нав’язувати увагу, але дати зрозуміти, що ви готові бути поряд. Іноді кожному достатньо просто відчути себе потрібним та цікавим.
Люди старшого віку можуть мати поганий слух, тому важливо говорити чітко та повільно. Не перебивати їх у спілкуванні, а дати можливість висловити думки та почути відповідь. Більше порад для коректної взаємодії з людьми, які мають порушення слуху, можна знайти у відповідному матеріалі у «Довіднику безбар'єрності».